سمنا گزارش می دهد

اره روی تنه درخت گردوی چند صد ساله

عصر روز پنج شنبه، درختی که قدمت آن چند صد سال تخمین زده می شود بدلیل مشکلات برای منزل یکی از شهروندان زیر تیغ اره رفت.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، از عصر پنج شنبه تا کنون تصاویری در گروه های اجتماعی موبایلی دست به دست می شود که نشان می دهد خطر در کنار درخت قدیمی سمیرم قرار گرفته بوده است.

درخت گردویی که در مجاورت مسجد محمدیه سمیرم با قدمتی چندصد ساله قرار گرفته است بدون شک می تواند بسیار ارزشمند و مهم باشد که در این زمینه پیگیری هایی انجام گرفته است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم پیرامون این حادثه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: هیچ گونه مجوزی جهت قطع این درخت از طرف این سازمان صادر نگردیده است.

سجاد افشاری تصریح کرد: این درخت توسط مالک خصوصی و بدلیل تعرض یکی از چهار شاخه اصلی و خطر آفرینی برای منزل مسکونی مجاور قطع گردیده است.

وی افزود: تنها یکی از چهار شاخه اصلی قطع شده و سه شاخه اصلی درخت سالم می باشد و دغدغه دوست داران محیط زیست و میراث شهرستان در این زمینه بسیار بجاست.

افشاری خاطرنشان کرد: پیگیری ها در جهت تملک این درخت و ثبت به عنوان آثار ملی در حال انجام است که امیدواریم بزودی شاهد این اقدام باشیم.

gerdosemirom1gerdosemirom2

  1. اریایی گفت:

    درود
    انشاله جز اثار ملی ثبت بشه چون واقعا همچین درختی حیفه که نابود بشه

  2. اطلس گفت:

    ازهمه طبیعت دوستان ممنونم اینشالله بقای اون درخت جاودان بمونه نه تنها درختان بلکه همه اثارارزشمندکشور.

  3. باید از این درخت و آثار تاریخی و پدیده های طبیعی دیگر سمیرم با به ثبت رساندن محافظت کرد. سوالم این است محله قلعه و زیر مدرسه و… سمیرم با روستا-شهرک ماسوله چه تفاوت فاحشی دارد؟ جز اینکه ماسوله با درایت وکمی خوش شانسی به خاطر نزدیکی به تهران نماد جایی که پشت بام خانه ها حیاط خانه های پایین آنهاست؟ ووو

  4. حیف بخدا .اون خانه مسکونی باید برداشته میشد نه تنه درخت

Go to TOP