معرفی شهدای سمیرم/ دی ماه 3

شهید قدرت الله صیدالی جوانمردی

قدرت نوری بود در میان بچه های من ، وقتی که به دنیا آمد ، پدرش صحرا بود و من تنها ، ذکر می گفتم تا قدرت به دنیا آمد .

نام  و نام خانوادگی شهید : قدرت الله صیدالی جوانمردی
فرزند : محمد علی
تاریخ تولد : ۱۳۴۴/۱/۲۰
محل تولد : روستای قلعه قدم
تاریخ شهادت : ۲۳/۱۰/۶۵
محل شهادت : شلمچه
شهادت در عملیات : عملیات کربلای ۵
وضعیت تاهل : مجرد
تعداد فرزند :
نام یگان: لشکر ۱۴ امام حسین (ع)-گردان حضرت رسول-گروهان مقداد
علت شهادت : در اثر بمباران شیمیایی
آخرین مسئولیت : بسیجی – تک تیرانداز
میزان تحصیلات : پنجم ابتدایی
شغل : پاسدار وظیفه
مزار شهید : روستای قلعه قدم

به گزارش پایگاه خبری سمنا، در ۱۵ کیلومتری سمیرم روستایی وجود دارد به نام قلعه قدم با مردمانی مومن و متعهد . در بهار سال ۱۳۴۶  فرزندی در این روستا به به دنیا آمد که نام او را قدرت گذاشتند ، چرا که مادرش به هنگام تولد به تنهایی او را به دنیا آورده بود  .

پیام شهید :
وعده داد خدا آن کسانی را که ایمان آورده اند و عمل صالح می نمایند .

مادر شهید :
« قدرت نوری بود در میان بچه های من ، وقتی که به دنیا آمد ، پدرش صحرا بود و من تنها ، ذکر می گفتم تا قدرت به دنیا آمد .  دوران ابتدایی را در مدرسه ای دراین روستا گذراند ، اما نبود مدرسه راهنمایی ، او را  مجبور به ترک تحصیل و کمک به خانواده در امر کشاورزی نمود . بسیار مهربان و خوش برخورد بود . صداقت در تمام کارهایی که انجام می داد ،  مشخص بود .
بعض وقت ها در گرمای تابستان روزه می گرفت . هنگامی که روی زمین کار می کردیم ، بارها به او می گفتیم که فشار به خودت نیاور و یا روزه ات را بخور ، به هیچ عنوان نه از کارش کم و نه روزه خود را افطار می کرد .او نوجوانی مسولیت پذیر و پر تلاش بود و همیشه پدر به وجود او افتخار     می کرد . با شروع جنگ تحمیلی غیرت او نمی گذاشت که آرام باشد . بارها خواست به منطقه برود ، اما کمک به پدر و مادر ، او را از این کار منع می کرد .
عاشق نماز عید فطر بود و به دلیل اینکه فضای مناسبی برای برگزاری نماز  در روستای قلعه قدم وجود نداشت ، او با آوردن روحانی ،  نماز  عید فطر را در حیاط خانه برگزار می کرد و بعد از شهادت او نیز تا چندین سال این نماز در همین حیاط خانه برگزار می شد و به دلیل سیل جمعیت از روستاهای دیگر ، این نماز به امامزاده زید بن علی در نزدیک روستا انتقال پیدا کرد . ”

راوی : برادر شهید
“در یکی از روزهای فصل تابستان که مقارن با ماه مبارک رمضان بود و قدرت هنوز به سن تکلیف نرسیده بود ، در حالی با زبان روزه مشغول درو کردن گندم بود که پدر و مادرش از اومی خواستند که روزه خود را بشکند و او نه فقط این روزه این روز کاری را ، بلکه روزه های دیگر خود را نیز به آخر رساند . ”
سرانجام او در ۱۸/۴/۶۵ به عنوان سرباز بسیجی وارد لشکر ۱۴ امام حسین (ع) شد . ا و پس از دیدن آموزش های مختلف راهی کردستان گردید .
در آخرین باری که قدرت  به خانه آمد و هنوز چند روز از  مرخصی او باقی مانده بود ، شب قبل        لباس های خود را شسته بود و در صبح دم هنوز خیس بود . او  همان لباس های خیس را پوشید به اتفاق شهید فریدون عقدکی به منطقه باز می گردند .
لشگر ۱۴  امام حسین (ع) بنا به تدبیر در مرحله اول عملیات کربلای ۵  وارد نشده و در مرحله دوم تصرف و انهدام قرارگاه های تاکتیکی سپاه سوم در منطقه و عبور از نهر جاسم به لشگر واگذار شد  و رزمندگان این لشگر با حماسه آفرینی خود ، توانستند تعداد زیادی از یگان های دشمن را نابود نمایند
سرانجام قدرت اله صیدالی جوانمردی در روز سه شنبه ۲۳/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت رسید . یادش گرامی باد .

Go to TOP