معجزات خندیدن

کاش بتوانیم زندگی را سخت نگیریم

کاش بتوانیم زندگی را سخت نگیریم، اگر تکیه گاه زندگیمان را کسی قرار دهیم که می دانیم هیچگاه تزلزل نخواهد یافت، می توانیم یک زندگی ساده داشته باشیم وبا اطمینان قلبی لبخند بزنیم.

پایگاه خبری سمنا – آیا تا به حال توجه کرده اید که چهره افراد در چه حالتی زیباتر است؟
خوب چیز واضحی است که وقتی لبخند بر لب فردی است، چهره ی زیباتری هم دارد واین لبخند باعث می شود که تمام فضای اطراف فرد انرژی مثبت بگیرند و به سمت وقایع خوب برای او حرکت کنند. گرچه زندگی ماشینی و بی احساس امروز خنده ی واقعی را از بسیاری آدم ها گرفته وفقط یک خنده ی تصنعی آن هم در مواقعی بر لبشان می آید.
کاش بتوانیم زندگی را سخت نگیریم، اگر تکیه گاه زندگیمان را کسی قرار دهیم که می دانیم هیچگاه تزلزل نخواهد یافت، می توانیم یک زندگی ساده داشته باشیم وبا اطمینان قلبی لبخند بزنیم.
***اثر خنده بر چهره:
خنده درمان مؤثر و قدرتمندی برای غلبه بر پیری و حفظ زیبائی و شادابی است. در خندیدن تنها یک عضله اصلی به‌کار گرفته می‌شود؛ در صورتی‌که برای بروز حالتی چون خشم و اندوه و اخم تعداد زیادی از عضلات باید درهم کشیده شوند. لبخند موجب می‌شود تا افراد سرزنده‌تر و شاداب‌تر به‌نظر برسند، زیرا افزایش جریان خون موجب قرمز شدن صورت شده و شادی خاصی بر ما مستولی می‌شود.
چشم‌ها خنده را دریافت می‌کنند و اگر شدت خنده زیاد باشد، مجاری اشک فعال می‌شوند. تحقیقات بیانگر این است که اشک چه در اثر شادی و چه ناراحتی، علایم فشار و استرس را کاهش می‌دهد.

***اثرات روانی خنده :
هرگز به خنده به اندازه نفس کشیدن اهمیت نمی دهیم، زیرا روزانه صدها بار دست به این کار می زنیم. اما اخیراً دانشمندان در مورد تشخیص ایمن شناسی روانی شناخت چگونگی کمک مغز به بهبود جسم بیش از پیش توجه می کنند.
آنان پی برده اند خنده ایی که انسان از ته دل می کند نشاط انگیز بوده و فواید بسیاری به همراه دارد. پژوهشی که در سال ۱۹۹۴ در یکی از دانشکده های برزیل صورت گرفته حکایت از آن دارد که خنده نشانه آشکاری از خوش بینی و قوت قلب است که تاثیر چشمگیری بر روی افراد دارد. در بررسی یاد شده اسلایدهای مردان و زنانی که می خندیدند یا نمی خندیدند را به دانشجویان نشان داده و از آنها خواستند اسلایدها را نمره گذاری کنند. دانشجویان به افراد خنده رو امتیازهای بیشتری دادند. به نظر آنان اشخاص خندان، انسان های دلشادتر، آرام تر، منطقی تر، صمیمی تر، خوش چهره تر، با محبت تر و دلسوزتر از آنانی هستند که لب به خنده نمی گشایند.
***به گفته های زیر توجه کنید:
۱- هر آن کس که دوستانش را بخنداند، جایگاهش بهشت است.(قرآن)
۲-نسل بشر تنها یک سلاح موثر دارد وآن خنده است.(مارک تواین)
۳-زمانی که به خندیدن بگذرد، مثل زمان با خدا بودن است.(ضرب المثل ژاپنی)
۴-خنده نزدیک ترین چیز به نعمت خداست .(کارل بارت)
۵-خنده مربایی برای زندگی است. به آن مزه می دهد، باعث می شود خیلی خشک نباشد و راحت تر بلعیده شود.(دیان جانسون)
۶-خنده آرامبخشی است بدون اثرات جانبی.(آرنولد گلاسو)
۷-دلیل این که نمی خندید، این نیست که پیر شده اید، بلکه دلیل پیر شدنتان نخندیدن است.(مایکل پیکارد)
۸-روز بدون خنده، روزی تلف شده است.(چارلی چاپلین)
۹-موقع خندیدن یادتان باشد به کاری که دیگران می کنند، بخندید نه به چیزی که هستند.(ناشناس)
۱۰-هر وقت می توانی بخند. خندیدن دارویی ارزان است.(لرد بایرون)

Go to TOP