خانواده/

برای افزایش آرامش فرزندان در خانه به جای بحث مشکلات را مدیریت کنید

یک مشاوره خانواده گفت:برای این که کودکان از لحاظ روحی و روانی در خانواده دچار مشکل نشوند بهتر است به جای بحث، مشکلات را در خانه مدیریت کنید .

به گزارش پایگاه خبری سمنا، سوسن عبادی مشاور خانواده بیان کرد: با تحقیقاتی که روی بعضی از خانواده ها انجام دادیم،رفتار هایی مانند: محکم بستن در، داد زدن و سکوت سنگین بین پدر و مادر می تواند از نظر هیجانی و احساسی کودکان را دچار مشکل کند.
وی اذعان کرد: اگر والدین از رفتارهای تند و خشن با هم خود داری کنند و به جای بحث مشکلات را باهم مدیریت کنند، کودکان آزار روحی و روانی زیادی را متحمل نخواهند شد.

عبادی تصریح کرد: کودکانی که والدین آنها در دوران کودکی اغلب دعوا می کنند از نظر روحی احساس حمایت نمی کنند و در سنین بالاتر خشونت نتایج بدتری روی فرزندان می گذارد.

عبادی اضافه کرد: تعارض، بخشی از زندگی است و اگر با همسرتان موافق نیستید، مشکلات تان را مدیریت کنید تا کودکان شما از روابط موجود بین شما آسیب نبینند.

این مشاور خانواده، خاطرنشان کرد: کاهش استرس در زندگی رفتارهای پرخطر فرزندان را در دوران جوانی به حداقل می رساندوبا این کار می توانیم فرزندانی با روان سالم به جامعه تحویل دهیم.

Go to TOP