رئیس اداره اوقاف سمیرم:

نیاز وقفی سمیرم درمان، تحصیل و ازدواج است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمیرم گفت: نیاز وقف سمیرم امروز بیشتر در جهت درمان و دارو، تحصیلات و ازدواج می باشد.

حسن قیصری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: وقف سنت حسنه الهی است که نقاط ضعف و خلاء‌های موجود در جامعه را پوشش می‌دهد.

وی افزود: نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و اطلاع نیاز های وقف بسیار موثر و چشم گیر بوده و امیدواریم با تعامل اصحاب رسانه بتوانیم نیاز های وقف امروز را به خیران اطلاع رسانی کنیم.

قیصری با اشاره به برنامه های هفته وقف گفت: ایجاد فرهنگ وقف در جامعه یک ضرورت برای حل بسیاری از مشکلات است که در آن خیران برای کمک مشکلات باید پیش قدم شوند.

وی با اشاره به ثبت دو وقف جدید در هفته وقف تصریح کرد: در این هفته مسجد روستای دیده جان که از سال ۹۱ کلنگ زنی شده بود به افتتاح رسید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم از عملیات عمرانی طرح جامعه امامزاده سلطان ابراهیم سمیرم خبر داد و گفت: ۵ باب منزل مسکونی به ارزش ۲ میلیارد ریال خریداری شده و خاک برداری به ارتفاع ۸ متر و متراژ ۲ هزار متر در حال انجام است.

وی افزود: احداث تربت خانه امامزاده سید احمد (ع) روستای خفر به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال و نصب تربت خانه امامزاده سید محمد (ع) روستای کیفته از جمله اقدامات سال گذشته اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمیرم است.

قیصری اذعان کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه ریزی هایی انجام شده و با برگزاری برنامه های متعدد از این ظرفیت در حال استفاده می باشیم.

وی گفت: یاس نبوی، آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، ولایت علوی و اکمال دین نبوی، تکریم و تکریم و بزرگ داشت امامزادگان، بصیرت عاشورایی از مهمترین این برنامه می باشد.

این مسئول با اشاره به نیاز سنجی وقف گفت: نیاز وقف سمیرم امروز بیشتر در جهت درمان و دارو، تحصیلات و ازدواج بوده و امیدواریم با طرح های مهر تندرستی، مهر تحصیلی و پیوند آسمانی بتوانیم در این زمینه گام برداریم.

وی تصریح کرد: سمیرم دارای ۲۵۲ موقوفه می باشد که از این تعداد ۶۹ موقوفه متصرفی، ۱۲ غیر متصرفی و بقیه مساجد و حسینیه می باشند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیری سمیرم گفت: ۶۷ موقوفه سمیرم در حال حاضر درآمدی بوده و بقیه موقفات فاقد درآمد می باشد.

Go to TOP