بتو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد

ثبت نام ۳۰ هزار کارگر فصلی در سامانه ساماندهی

قائم مقام سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از ثبت نام ۳۰ هزار کارگر فصلی در سامانه ساماندهی کارگران فصلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا بتو، قائم مقام سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ، ساماندهی کارگران فصلی را اقدام مشترک شهرداری با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، تأمین اجتماعی، اتحادیه صنف کارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و افزود: بر این اساس تعریف سامانه کارگران فصلی بر عهده شهرداری بوده و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای از مسئولیت آموزش و ارائه کارت مهارت به این افراد برخوردار است.

وی به پیشنهاد طرح توسط شهرداری و بیمه کارگران فصلی پس از دریافت کارت مهارت اشاره کرد و اظهار داشت: درصدی از این حق بیمه توسط شهرداری تهران پرداخت خواهد شد که این مبلغ در حدود ۵۰ هزار تومان برای هر متقاضی است.

*به کارگیری کارگران فصلی پس از دریافت تأییدیه صلاحیت اخلاقی و مهارتی

قائم مقام سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ثبت نام این افراد در آژانس‌های کاریابی و تأمین نیروهای کارگر فصلی و خدماتی و تأیید صلاحیت اخلاقی و مهارتی را یکی از ویژگی‌های این طرح ذکر کرد و افزود: در واقع اشتغال این افراد پس از تأییدیه سلامت و دریافت کارت مهارت در منازل شهروندان و اماکن دیگر صورت می‌پذیرد که عامل مهمی در جهت افزایش ضریب امنیت خواهد بود.

بتو با بیان این که به دلیل انجام اقدامات مقدماتی و هماهنگی بین بخشی هنوز کارتی صادر نشده است، گفت: با توجه به توقف ثبت نام اینترنتی افزاد بازمانده از ثبت نام می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات اجتماعی و رفاهی مراکز ۲۲گانه نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ضمن این که در برخی از مناطق نظیر منطقه ۲ و ۱۱ و ۱۲ نیز سامانه ساماندهی کارگران ساختمانی به سرپرستی آژانس‌های کاریابی ایجاد شده و کارگران می‌توانند با مراجعه به این مراکز نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با اشاره به ثبت نام ۳۰ هزار کارگر فصلی در این سامانه تصریح کرد: هر چند امکان ثبت نام سایر کارگران فصلی وجود دارد، اما تقریباً ثبت نام کامل شده و تنها باید تأیید صلاحیت صورت پذیرد.

Go to TOP