رئیس دبیرخانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اشتغال بومی سازی شود

رئیس دبیرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگروه اشتغال شهرستان ها طرح های اشتغال را بومی سازی کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، مهناز امام دادی در کمیته اشتغال شهرستان سمیرم با اشاره به اینکه ۹۰ درصد بازار جهانی در اختیار مشاغل خانگی می باشد گفت: از سال ۸۹ تا کنون توجه به مشاغل خانگی بیشتر شده که امیدواریم بتوانیم از آن استفاده لازم را داشته باشیم.

وی افزود: وجود و حضور واسطه در بازار موجب کاهش سود تولید کننده می باشد که در این زمینه باید افراد قوی به عنوان پشتیبان شناسایی و به کار گیری شود تا با جلوگیری از کار جزیره ای شاهد افزایش بهره بری باشیم.

امام دادی با تقدیر از عملکرد مناسب ناحیه مقاومت بسیج سمیرم گفت: برای نمونه شدن و موفقیت باید دست به زانوی خود زده و بایستیم که این امر در کار آفرینان موفق اثبات شده است.

وی با گلایه از عدم ارائه آمار اشتغال ادارات گفت: دستیابی به آمار دقیق  برای مطالعه و رفع مشکلات بسیار مهم است که امیدواریم با تعامل و پشتکار بیشتر به این مهم دست پیدا کنیم.

امام دادی افزود: در بحث اسکان گردشگری با توجه به نبود هتل در شهرستان راه اندازی خانه های سنتی گردشگری با توجه به حداقل ایمنی علاوه بر اشتغال پایدار باعث افزایش جذب گرشگر خواهد بود.

وی گفت: کارگروه اشتغال شهرستان ها باید طرح های اشتغال را بومی سازی کرده و با توجه به ظرفیت های طبیعی و انسانی برای دستیابی به اقتصاد و اشتغال پویا گام بردارند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: شهرستان سمیرم و پتانسیل های آن باید معرفی شود و با آموزش نیروهای کاری باید از این پتانسیل ها استفاده شود.

ابوالقاسم معمار مقدم گفت: استفاده از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال پایدار نیاز است که در این زمینه باید موانع سرمایه گذاری در شهرستان رفع و از شروع سرمایه گذاری تا بهره برداری امور سرمایه گذار تسهیل شود.

Go to TOP