محسن نظافتی اعلام کرد :

آتش سوزی در یکی از هتل های کربلا جان ۲زائر ایرانی را گرفت

محسن نظافتی بیان کرد :۲زائر ایرانی در آتش سوزی که در یکی از هتل های کربلای معلی رخ داد جان خود را از دست دادند .

به گزارش پایگاه خبری سمنا ، محسن نظافتی مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج خبر داد: در کربلای معلی در هتل جنت المصطفی ،هتلی که ایرانیان در آن مستقر بودند آتش سوزی رخ داد ومرکز پزشکی هلال احمر برای کمک به آنها اعزام شد اما متاسفانه در این حادثه ۲نفر کشته و چند نفر نیز دچارشکستگی شدند.
وی اشاره کرد:این زائران ایرانی تحت پوشش حج و زیارت نبودند .

نظافتی افزود: با توجه به اینکه صدور ویزا در مرز عراق لغو شده است و تنها مهر خروج بر گذرنامه‌ها زده می‌شود انتظار است که مقداری روند خروج زائران آرام تر شود.
وی اعلام کرد :تا کنون ۲۰۰هزار نفر از ایران زائر کربلا شده اند وتا پایان روز شنبه افرادی که می خواهند ویزای خود را از محل اقامت خود دریافت کنند وقت دارند با مراجعه به سایت حج و زیارت ثبت نام خود را انجام دهند.
وی در خطاب به زائران گفت :در مرزها صبور باشند چون ممکن است ساعت ها پشت مرز منتظر بمانند زیرا امکانات موجود به اندازه ای نیست که جوابگوی همه ی زائران باشد.

نظافتی افزود :امکانات خوبی از جمله راه اندازی تکیه و فرستادن کامیون های آب برای زائران مهیا دیده ایم تا این عزیزان بتوانند انتظار خود را در شرایط بهتری سپری کنند.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج در ادامه گفت:ما با توجه به میزان متقاضیان پیش بینی می کنیم که امسال حدود۸۰۰هزار تا یک میلیون نفر زائرایرانی در کربلا حضور پیدا کنند.

Go to TOP