رئیس سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد:

اندروید و جاوا جزء دروس دانشگاهی رشته کامپوتر می شوند

جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم اختتا میه ی ایران موبی کد ۲۰۱۴ اعلام کرد : اندروید و جاوا جزء دروس دانشگاهی رشته ی کامپیوتر می شوند.

به گزارش پایگاه خبری سمنا ،نصر الله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم اختتامیه ی مسابقات ایده پردازی و برنامه نویسی ابزار های هوشمند که در دانشگاه امیر کبیر تهران بر گزار شد گفت: در ایران ۴ میلیون دانشجوی مشغول به تحصیل و۱۰ میلیون دانشجوی فارغ التحصیل داریم که این تعداد می توانند جریان حرکت به سمت سرویس های تکنولوژی محور را رقم بزنند.

افزودن دروس جاوا و اندروید به دیگر دروس رشته کامپیوتر
جهانگرد راز موفقیت بازار فناوری را تلفیقی از به کارگیری ابزارهای موبایل، ابزارهای اجتماعی و بومی سازی بیان کرد وافزود: با وجود شمار زیاد ابزارهای اتصال به شبکه، نیاز به اپلیکیشن‌های بومی خواهیم داشت که در این مورد سازمان فناوری اطلاعات برای توسعه وگسترش کارآفرینی در این بخش تلاش کرده و از توانمندسازی نیروها حمایت می‌کند.
وی ضمن ارائه پبشنهاد افزوده شدن دروس جاوا و اندروید به دروس دانشگاهی رشته کامپیوتر به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این دروس ابزار کار اپلیکیشن نویسی است و دانشگاه‌ها موظف اند این دروس را در سرفصل‌های خود جای دهند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید براینکه اعطای وام به برنامه نویسان بدون حمایت از آنها در توسعه بازار، درست نیست اظهار داشت: محتوای بومی ایرانی به عنوان اقتدار کشور در فضای مجازی باید تولید شود و سازمان فناوری اطلاعات از تمامی این محتواها حمایت کرده و آنها را خریداری می کند.
وی حضور فعال سازمان فناوری اطلاعات را در تمامی برنامه های مرتبط با نرم افزارهای کاربردی بومی اعلام داشت وبیان کرد که حامی و خریدار این برنامه‌ها خواهد بود.
جهانگرددر پایان خطاب به برنامه نویسان موبایلی گفت: هیچ رقیب بین المللی ندارید چرا که پول در سرزمین شما است و بازار ارزش افزوده کشور ما در این مورد کم نظیر است.

Go to TOP