حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی

علمای جهان اسلام به دنبال خشک کردن ریشه‌های تفکر تکفیری هستند

مرجع تقلید جهان تشیّع با اشاره به برگزاری کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام گفت: علمای جهان اسلام به دنبال خشک کردن ریشه‌های تفکر تکفیری هستند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری (سمنا) به نقل ازفارس ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری که صبح امروز در قم آغاز به کار کرد با اشاره به اینکه بیش از علمای جهان اسلام از ۸۳ کشور در این کنگره شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در این کنگره می‌خواهیم درباره یکی از مشکلات بزرگ جهان اسلام، یعنی اعمال و افعال شوم تکفیری‌ها سخن بگوییم.

وی ادامه داد: این گروه‌های تکفیری هم به اسلام و هم به مسلمین و هم به بشریت ضربه می‌زنند و وظیفه ما این است در این شرایط انگیزه‌های این گروه منحرف را بررسی کنیم و افکاری را که آن‌ها را به طرف جهنم سوق می‌دهد شناسایی کنیم و آن‌ها را خشک کنیم.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: تا کی بنشینیم و شاهد هتک حرمت نوامیس مسلمانان و کشتار آنان باشیم. اسلام که دین محبت و مهربانی است را دین خشونت معرفی کرده‌اند. ما باید به دنیا نشان دهیم که اسلام با این جریان‌ها ارتباطی ندارند و علمای جهان اسلام به دنبال خشک کردن ریشه‌های این جریان هستند.

Go to TOP