رئیس شبکه بهداشت سمیرم خبر داد:

ساخت ۲ خانه بهداشت و ۴ پانسیون در شهرستان سمیرم

رئیس شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: با توجه به پیگیری های انجام شده و در راستای اجرای طرح نظام سلامت ۲ خانه بهداشت و ۴ پانسیون در شهرستان در حال ساخت و تکمیل است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، علی رضا خاکباز در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان سمیرم از فعال بودن یک بیمارستان و ۱۰ درمانگاه بهداشتی درمانی در شهرستان خبر داد و گفت: بیمارستان سید الشهدا سمیرم که تنها بیمارستان این شهرستان می باشد با توجه به مولفه های جمعیتی یک بیمارستان جنرال می باشد.

وی افزود: بیمارستان های جنرال دارای تخصص های داخلی، جراحی، اطفال، زنان و بیهوشی می باشد که خوشبختانه این متخصصان در بیمارستان سمیرم وجود دارد.

خاکباز افزود: بیشترین تقاضای مردم شهرستان تخصص ارتوپد می باشد که متاسفانه این تخصص در سمیرم وجود نداشته و متقاضیان مجبور به تحمل هزینه گزاف برای مراجعه به شهرستان های همجوا ر می شوند.

وی گفت: برای حل مشکل ارتوپدی شهرستان با متخصصانی در حال رایزنی می باشیم و شبکه بهداشت و درمان شهرستان آماده همکاری کامل با متخصصان ارتوپدی برای حضور در شهرستان می باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: به علت تصادفات و نیاز به ارتوپد، سیتی اسکن و ICU متاسفانه مجبور به اعزام مسدومان اورژانسی می باشیم و تنها اقدامات اورژانسی بیماران در تنها بیمارستان این شهرستان بزرگ انجام می شود.

این مسئول بیان کرد: سمیرم در حال حاضر دارای آزمایشگاه در شهر سمیرم و روستای بیده بوده و در چهار نقطه شهر حنا و روستاهای چهارراه، خفر و حیدرآباد مرکز نمونه گیری وجود دارد که در آینده برای شهر حنا یک مرکز آزمایشگاهی دیده شده است.

وی افزود: آزمایشگاه شهر حنا آماده راه اندازی و بهره برداری می باشد و دو نیروی بومی علوم آزمایشگاهی شناسایی شده و در حال جذب برای این آزمایشگاه می باشد.

خاکباز از مراجعه ۴۹۰ نفر از ۱۵ شهریور تا کنون به مراکز نمونه گیری روستایی شهرستان خبر داد و گفت: ماهانه ۱۳۵۰ نفر در آزمایشگاه امام خمینی (ره) نمونه گیری می شود و با توجه به حجم بالای درخواست مشکل نیروی علوم آزمایشگاهی و پشتیبانی ملموس است.

خاکباز ساخت پانسیون و شبکه بهداشت در روستاها را طبق مولفه های رشد جمعیتی دانست و افزود: خوشبختانه از اعتبار ۱۳ پانسیون و۲۳ خانه بهداشت استان اصفهان، اعتبار ۴ پانسیون و ۲ خانه بهداشت در شهرستان جذب شده و در حال ساخت و تکمیل می باشد.

وی گفت: وضعیت عمرانی، آزمایشگاهی  و شبکه بهداشت سمیرم از لحاظ بهداشتی جز برترین های استان اصفهان می باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سمیرم از بازسازی کلینیک تخصصی شهرستان با اعتبار ۲۳۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: در چارچوب اجرای طرح تحول نظام سلامت ۸۰ میلیون تومان اعتبار جذب و بیش از ۱۶۰ میلیون هزینه شده است.
به گزارش سمنا، در پایان این نشست خبری با حضور خبرنگاران بازدیدی از درمانگاه امام خمینی (ره) و بیمارستان سید الشهدا (ع) شهرستان سمیرم انجام شد که در این بازدید نیروهای آزمایشگاهی با اشاره به حجم بالای کاری و کمبود نیرو گلایه مند بودند.

bimarestan bimarestan1 bimarestan2 drkhakbaz1

 1. مسعود گفت:

  با سلام
  در ابتدا از زحمات دوستان گرامی در تهیه اخبار مرتبط با شهرستان تشکر می کنم؛ ولی فکر نمی کنم برای پوشش خبری با این سطح به ۳ نفر خبرنگار و عکاس احتیاج باشد. امیدوارم تهیه اخبار حرفه ای تر و کار شما ژورنالیستی تر شود.

  • میثم گفت:

   سلام و سپاس از لطف شما دوست عزیز
   این یک نشست خبری با حضور سایر خبرنگاران بوده و سایر دوستان برای پوشش خبر برای خبرگزاری خود تشریف آورده بودند.

Go to TOP