ثبت ۲۰اثر تاریخی سمیرم در فهرست آثار ملی

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمیرم گفت: ۲۰ اثر و مکان تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، سجاد افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در سمیرم، اظهارکرد: آثار به ثبت رسیده  در این شهرستان متعلق به دوره‌های ساسانیان، اوایل دوره اسلامی و تا اوایل دوره قاجار است .

وی افزود: بسیاری از آثار تاریخی این شهرستان نیازمند مرمت و بازسازی است که انتظار داریم با تامین اعتبارهای لازم این مهم هرچه سریعتر انجام شود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان سمیرم اضافه کرد: حفظ و حراست از مکان‌ها و آثار تاریخی وظیفه آحاد مردم است، زیر این آثار به عنوان یک میراث ماندگار متعلق به فرهنگ کشور است.

به گزارش ایسنا؛ قلعه سنگی، میل‌های سنگی، تپه‌های باستانی، تقرچه، حمام و مسجد کمال الملک علی سمیرمی و شبستان مسجد جامع قلعه از جمله مهم‌ترین آثار تاریخی این شهرستان می‌باشد که هر کدام از این آثار متعلق به دوره‌های تاریخی خاصی است .

  1. صادقی گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    جناب اقای افشاری جای بس خوشحالی است ک این مهم انجام شده ولی کاش میشد در کنار این کار تاریخچه این اثار هم در اختیار مردم شریف هم گذاشته می شد…که این فعل به مدد شما و کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند عملی میشود .

Go to TOP