- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

براداران ارجمندی کارآفرینان برتر کشور فعال در عرصه کشاورزی سمیرم هستند.

محمد ناصر راجی در گفتگو با خبرنگار سمنا ضمن تقدیر از فعالیت برادران ارجمندی به عنوان کارآفرینان برتر کشور در شهرستان سمیرم اظهار کرد: برادران ارجمندی(علی محمد، محمدتقی، عبدالرحمان و مرحوم هاشم ارجمندی) با داشتن سه نسل تجربه در تولید و تجارت میوه و تره بار، بزرگترین سرمایه گذاران و فعالان صنعت میوه در خاورمیانه هستند.

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان سمیرم افزود: گروه ارجمندی در دهه هفتاد نسبت به آغاز سرمایه‌گذاری در کشور اقدام و در مدت کمتر از یک دهه افزون بر ۸۰۰ میلیارد ریال در زمینه احداث سردخانه های پیشرفته و باغ های مدرن از جمله مجتمع سردخانه سمیرم با ظرفیت ۳۵ هزار تن میوه، اشتغال بیش از ۱۲۰۰۰ نفر را در کشور به صورت مستقیم فراهم کرده است.

وی با اشاره به وجود ۳۶هزار هکتار باغ سیب و اشتغال ۹۱درصدی مردم سمیرم به کشاورزی، تصریح کرد: راه اندازی و فعالیت این سردخانه در سمیرم، منشاء خیر و برکات فراوانی در شهرستان سمیرم بوده است.

راجی تصریح کرد: همچنین کارگاه سبدسازی ارجمندی در شهرک صنعتی هست سمیرم با ۲۰ میلیارد ریال سرمایه و تولید ۶۰۰۰ سبد در ۲۴ ساعت و برای ۲۰ نفر بطور مستقیم اشتغال زایی کرده است.

وی اضافه کرد: با اجرای فعالیت های برادران ارجمندی در سمیرم زمینه اشتغال بیش از ۳هزار نفر در این شهرستان فراهم شده است.

رئیس مجمع امور صنفی شهرستان سمیرم با اشاره به وجود ظرفیت های موجود در این شهرستان برای سرمایه گذاری، خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه گذاری در این شهرستان موجب رونق تولید و اشتغالزایی می شود.

IMG-20141103-WA0006