همزمان با سالروز ورود کاروان دلسوخته اسرای کربلا به کوفه :

امامزاده سلطان ابراهیم(ع) سمیرم میزبان همایش رهروان زینبی شد

همزمان با سالروز ورود کاروان دلسوخته اسرای کربلا به کوفه، همایش رهروان زینبی با شعار «لبیک یا زینب»(س) در امامزاده سلطان ابراهیم(ع) برگزار شد.

به گزارش سمنا، عصر دیروز(۵شنبه) بانوان سمیرمی با حضور پرشور در همایش رهروان زینبی با شخصیت حضرت زینب(س) پیام رسان دشت کربلا آشناشدند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم در گفتگو با خبرنگار سمنا اظهار کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر و شهامت است و که با خطبه کوبنده خود موجب ماندگاری و تحکیم واقعه عظیم کربلا شد.

وی به نقش واقعه عاشورا در احیاء و ترویج فرهنگ دینی و افزود: اگر حضرت زینب نبود، مکتب عاشورا و دستاوردهای آن تا به امروز فراموش شده بود.

علی مبشری تصریح کرد: این بانوی بزرگوار الگوی جاودان برای زنان مسلمان است که می‎توان با تمسک به سیره آن حضرت در زندگی خود از سنت اهل بیت(ع) استفاده کنند.

وی هدف از برگزاری همایش رهروان زینبی را تبیین شخصیت حضرت زینب برای بانوان دانست و افزود: این همایش همزمان با سالروز ورود کاروان دلسوخته اسرای کربلا به کوفه، با شعار «لبیک یا زینب»(س) در امامزاده سلطان ابراهیم(ع) برگزار شد.

در این همایش متن میثاق نامه تجمع بزرگ رهروان زینبی به عنوان عهد و پیمان عزاداران حسینی با حضرت زینب کبری سلام الله علیها با شعار «لبیک یا زینب» قرائت به امضای بانوان حاضر در این همایش رسید.

Go to TOP