امام جمعه سمیرم از عزاداری های شهرستان سرکشی کرد

امام جمعه سمیرم همزمان با ایام سوگواری ایام محرم از مراسمات مذهبی شهرستان سمیرم بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور همزمان با ایام محرم امسال از مراسمات مذهبی شهرستان سرکشی کرد.

در این سرکشی ها که از بخش های وردشت، دنا کوه، مرکزی، پادنا و شهر های سمیرم، ونک، کمه و حنا انجام شد مراسمات مذهبی بازدید و بررسی شد.

حجت الاسلام حسین رجایی پور در حاشیه این بازدید ها در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، شور حسینی در شهرستان را خوب دانست و گفت: امیدواریم مسئولان هیئت های عزاداری و تعزیه خوانی در بهبود کیفیت آن بیشتر از گذشته کوشا باشند.

وی افزود: در این مراسمات مذهبی باید بدعت های نادرست کنار گذاشته شود و سنت های زیبایی عزاداری را از خود ائمه گرفت تا از شور به شعور حسینی برسیم.

امام جمعه سمیرم با اشاره حضور تمثال شیر در تعزیه های و هیئت های شهرستان این موضوع را بی سند دانست و گفت: باید در راه جلوگیری ورود این تحریفات به مراسمات مذهبی هوشیار باشیم.

وی نماز روز عاشورا را مهمترین درس این واقعه بزرگ دانست و گفت: بدون شک برگزاری نماز جماعت و نماز اول وقت انسان را از پلیدی ها و زشتی ها دور خواهد کرد و جامعه را به سوی تعالی سوق خواهد داد.

رجایی پور عاشورا را نشان از بی بصیرتی کوفیان دانست و گفت: بصیرت و ولایت پذیری هر ملت موجب حفظ و ایمن ماندن آن جامعه در برابر دسیسه های دشمن می شود.

امام جمعه سمیرم خواستار شد که در مراسمات مذهبی در کنار شور حسینی، شعور حسینی بیشتر از گذشته حاکم شود تا مردم بتوانند در این ایام با درس های این واقعه آشنا شوند.

emamjomeh-moharam1 emamjomeh-moharam2 emamjomeh-moharam3 emamjomeh-moharam4 emamjomeh-moharam5 emamjomeh-moharam6

  1. محسن گفت:

    با سلام و خسته نباشید خدمت امام جمعه شهرمان
    امید است با پیگیری ها و رهنمود های ایشان هیئت ها فقط در این دهه اول و فقط برای عزاداری فعال نباشند و بتوان در تمام برنامه های فرهنگی و مذهبی از این پتانسیل بالقوه مانند تمامی شهرهای دیگر استفاده کرد

  2. خودی گفت:

    سلام. خسته نباشید. سرکشی، لغتی است مهجور و قدیمی که بار معنایی منفی دارد. مثل گردنکشی. مراسمات هم جمع جمع و اشتباه است. ممنون از زحمات شما.

Go to TOP