امام جمعه سمیرم:

غدیر افق روشن اسلام است

امام جمعه سمیرم گفت: در اسلام مبدا و مقصد مشخص بوده و در غدیر چراغ راهنمای این راه تکمیل شد تا غدیر افق روشن اسلام باشد.

حجت الاسلام حسین رجایی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: دین اسلام در دوران پیامبر به بشریت هدیه داده شد و از همان ابتدا مبدا و مقصد مشخص و روشنی را دارا بود.

وی افزود: حرکت از مبدا به سوی مقصد برای انسان نیازمند راهنمایی ها و علائم بود که در روز غدیر دین اسلام تکمیل و امامت به عنوان راهنمای این را مشخص شد.
رجایی پور غدیر را تکامل اسلام دانست و گفت: امیدواریم با درک حادثه بزرگ غدیر خم بتوانیم فضائل و خوبی های آن را تفهیم کنیم.

وی بیان کرد: رخداد بزرگی همچون غدیر نیازمند کار بزرگ می باشد که این کار بدون شرکت و اتحاد آحاد مختلف جامعه شدنی نبود که در این راستا ستاد غدیر برای جلوگیری از کار جزیره ای تشکیل شده است.

رجایی پور کار جزیره ای را کمتر موثر دانست و گفت: از آنجا که دشمن با تمام نیرو و قوای خود برای تخریب امامت و اعتقادات ما در میدان حاضر است دفع این کار نیازمند حرکت دسته جمعی با کمک مردم است.

وی افزود: ستاد غدیر با استفاده از تمام نیرو و استعداد ها تلاش دارد برنامه ای در شأن غدیر و مردم انجام دهد که از مهمترین این برنامه ها می توان به تزئین شهر و اجرای جشن بزرگ غدیر در سالن شهدا (سروش) سمیرم اشاره کرد.

رجایی پور اعتقادات را تمام هستی و نیستی انسان دانست و گفت: اعتقادات مثل نخ تسبیح همه را در کنار هم گرد آورده تا بتواند به زندگی معنا ببخشد که در این راستا می بایست در ایام حزن و شادی از تمام نیرو برای تقویت اعتقاداتمان استفاده کنیم.

Go to TOP