حفظ محیط زیست نیازمند عزم ملی است

مشاور پروژه بین المللی حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی گفت: محیط زیست یک میراث گرانبها می باشد که برای حفظ آن باید در کنار ارتقا سطح فرهنگ یک عزم ملی وجود داشته باشد.

علی زند مقدم در حاشیه همایش کودکانه حفاظت زیست محیطی زاگرس مرکزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: محیط زیست نعمت بزرگ و با ارزشی است که حتی تفکر زندگی بدون محیط زیست سالم باور کردنی نیست.

وی گفت: برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از نابودی میحط زیست باید همراه با عزم ملی سطح فرهنگ ارتقا پیدا کند تا همه با هم برای حفظ این نعمت کوشا باشند.

مقدم افزود: حفظ و قدر دانی نعمت های خداوندی سفارش شرعی و انسانی همه است که در این زمینه شاهدیم مقام معظم رهبری و رئیس جمهور همواره برا این اصل تاکید دارند.

وی گفت: محیط زیست امانتی در دست ماست و آنچه امروز داریم متعلق به آیندگان بوده که باید آنرا به فرزندانمان هدیه کنیم و برای نگهداری و حفظ آن هوشیار باشیم.

مقدم با اشاره به پروژه معدن خاک نسوز گفت: منطقه آب ملخ یک منطقه نمونه گردشگری و زیست محیطی می باشد و معدن کاوی و فعالیت صنعتی در آن صحیح نبوده و این عمل موجب تخریب این منطقه نمونه می شود.

  1. `پدرام گفت:

    ایکاش بجای اینکه یه مشت کودکو بیاریم باهاشون جلسه بگیریم که حتی نمیدونند محیط زیسست چیه .رییس منابع طبیعی را باهاش جلسه میگرفتن و میگفتند اقای مهندس تو مسئول آتش سوزی بیست هکتار جنگل داغ باشی هستی .خودتو جمع کن

Go to TOP