تخلفات مسکن مهر سمیرم دردستگاه قضایی پیگیری می شود

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمیرم از معرفی متخلفان شرکت های تعاونی مسکن مهر این شهرستان به مراجه قضایی خبر داد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا مهدی قائم مقامی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: این تخلفات در قالب یک پرونده قضایی در دست پیگیری است و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز به عنوان شاکی حقوقی در جریان پرونده حضور دارد.

وی اظهار کرد: اطلاع رسانی نکردن صحیح به متقاضیان درباره میزان سهم آورده ابتدایی، اهمال کاری و ضعف و بی برنامگی شرکت های تعاونی مسکن مهر از مهمترین عوامل اصلی تاخیر طولانی مدت این طرح است.

وی خاطر نشان کرد: جلسه ای با موضوع بررسی مشکلات مسکن مهر چندی قبل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور نماینده سمیرم برگزار و مقرر شد که به ازای هر یک از واحدهای مسکن مهر سمیرم ۱۰۰ میلیون ریال پول تنخواه اختصاص یابد.

این مسوول توضیح داد:کل این اعتبار اختصاصی یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان است که باید بعد از تکمیل مسکن مهر از محل آورده متقاضیان به سازمان ملی زمین و مسکن کشور بازگشت شود.

قائم مقامی با بیان اینکه این طرح از ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است ادامه داد: مسکن مهر سمیرم شامل ۱۴۱ واحد است که ۳۶ واحد آن که در شرق سمیرم و ۱۰۵ واحد دیگر در محدوده فاز اول شهرک آبشار قرار دارد.

رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی سمیرم افزود: پروژه۳۳۳ واحدی مسکن مهر نیز که تا مرحله فونداسیون پیشرفت داشت به دلیل کم بودن سهم آورده متقاصیان ، انصراف آنها و مشکلات دیگر به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به اداره مسکن و شهرسازی فروخته شد.

به گزارش ایرنا، طرح مسکن مهر سمیرم از همان ابتدای کار با موانع و مشکلات زیادی همراه بود که با گذشت سال ها هنوز برطرف نشده و این در حالی است که علاوه بر تغییر مسئولان دولتی مرتبط با این طرح پیمانکاران، کارگزاران و مدیران اتحادیه های متخلف آن نیز یا تغییر کرده اند یا دیگر درسمیرم حضور ندارند.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۱۰۰هزار جمعیت در ۱۶۰کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

Go to TOP