مردم را برای یک وام پنج میلون تومانی این قدر سختی ندهید

سمنا – رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سمیرم گفت: تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل در این شهرستان به متقاضیان پرداخت نشده است‌.

سمنا –  رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سمیرم گفت: تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل در این شهرستان به متقاضیان پرداخت نشده است‌.

به گزارش سمنا ، اردشیر نوابی سمیرمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در سمیرم، اظهارکرد: براساس مصوبه کارگروه اشتغال شهرستان در سال ۹۱ اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان سهمیه این اداره برای پرداخت وام‌های مشاغل خانگی اختصاص داده شد‌.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۱۸۰۰ مجوز مشاغل خانگی از سوی این اداره صادر شده است، گفت: از این مجموع ۸۰۰ نفر دارای شرایط لازم برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی هستند.

وی اضافه کرد: اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی باید توسط بانک‌های عامل بین متقاضیان توزیع شود که از همان ابتدا مقرر شد، بانک‌های تجارت، رفاه، مسکن و ملی تسهیلات مربوط را بین متقاضیان پرداخت کنند، اما متاسفانه به غیر از بانک ملی که تنها به چهار نفر این تسهیلات را پرداخت کرد، مابقی بانک‌ها هیچ گونه پرداختی در این زمینه نداشتند.

نوابی در خصوص دلیل عدم پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از سوی بانک‌های عامل در این شهرستان گفت: بانک رفاه و مسکن کمبود اعتبار و منابع داخلی را دلیل عدم پرداخت تسهیلات اعلام کرده‌اند، اما بانک تجارت نیز بنا به گفته رییس شعبه آن قراراست از حالت شعبه بودن به باجه افت کند که به همین منظور قادر به پرداخت این تسهیلات نخواهد بود، اما این درحالی است که این بانک هم اکنون به صورت شعبه در این شهرستان فعالیت می‌کند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سمیرم تصریح کرد: اخیرا مقرر شده که برخی از متقاضیانی که در بانک تجارت سمیرم تشکیل پرونده داده‌اند و موفق به اخذ تسهیلات مشاغل خانگی نشده‌اند به بانک تجارت شهرضا مراجعه کنند و در آن شهرستان تهسیلات لازم خود را دریافت کنند.

نوابی با اشاره به اینکه سقف این تسهیلات بین سه تا پنچ میلیون تومان است، گفت: مردم را برای یک وام سه تا پنج میلون تومانی این قدر سختی دادن و از این شهر به آن شهر حواله دادن کار درست و مورد قبولی نیست‌.

  1. ما که شما را لینک کردیم….حال منتظر پیغام شماییم

Go to TOP