فعالیت معدن در آب ملخ برابر با تخریب این منطقه است

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری سمیرم: حضور و فعالیت معدن خاک نسوز آب ملخ باعث تخریب این منطقه نمونه گردشگری می شود.

سجاد افشاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا در سمیرم اظهار کرد: با توجه به نمونه بودن منطقه گردشگری آب ملخ از نظر گردشگری فعالیت معدن خاک نسوز در این منطقه تخریب محسوب و باعث از بین رفتن منابع گردشگری می شود.

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری پاک ترین و سالم ترین صنعت در جهان بوده و با توجه به اولویت شهرستان سمیرم که در راستای گردشگری می باشد نجات این منطقه گردشگری نیازمند تعامل بیشتر مسئولان است.

افشاری افزود: از کلیه مسئولان خواهشمندیم با توجه به پتانسیل و اولویت گردشگری این شهرستان هر چه سریعتر برای ساماندهی این وضعیت از طریق مراجع قانونی اقدام نمایند تا از این گونه تخریب ها جلوگیری شود.

وی گفت: گردشگری صنعتی با اقتصاد پایدار بوده که با توجه به سیاسیت گردشگری با حفظ منابع طبیعی و گردشگری می توان در پویایی منطقه بسیار موثر باشد.

افشاری بیان کرد: نگاه میراث فرهنگی و گردشگری به مقوله گردشگری سمیرم جدی بوده و در این زمینه پروژه هایی در مناطق گردشگری برای استفاده عموم اجرا شده است.

سمیرم با ۵۴ نقطه گردشگری و ۹ منطقه نمونه گردشگری در ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان قرار دارد.

  1. پدرام گفت:

    جناب مهندس ..شما که این خبر را اعلام کرده اید .نکنه انتظار دارید کسبه و بازاری و کشاورزان بروند و این معدن را تعطیل کنند . خوب دو کابینتون را سوار شوید و اوون مامور موتور سوار قلدرت هم بردار و برو پلمبش کن وبرگرد تا مردم هم ازت حمایت کنند ..شما که تو طویله های مردم سمیرم هم اگه کسی یک آخر درست کرد مچشو میگیرید و میگید دنبال گنجه ..این مساله که سالهاست اتفاق افتاده و تو همین سایت حالا ده بار چاپ شده …..

Go to TOP