رییس جدید دادگستری سمیرم منصوب شد

با حکمی از سوی رییس قوه قضاییه ، حمیدرضا ابوالحسنی زارع رییس جدید دادگستری شهرستان سمیرم انتخاب شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، امام جمعه سمیرم صبح امروز ( پنج شنبه) در مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان سمیرم گفت: اجرای عدالت و نهادینه کردن این اصل اساسی باید به عنوان یک الویت مهم در دستور کار مسوولان قرا گیرد.

حجت السلام موسوی اظهارکرد: مسوولان باید از شعار دادن بدون عمل بپرهیزند و به وعده های خود عمل کنند، زیرا که عمل رسا تر وگویا تر است .

رییس سابق دادگستری شهرستان سمیرم نیز گفت: اطاله دادرسی، مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از وقوع جرم از رویکرد های مهم دستگاه قضایی است.

داریوش خسروی فارسانی اظهار کرد: تعداد پرونده های ما قبل سال ۹۰ در دادگستری شهرستان سمیرم کاهش چشم گیری داشته است.

وی با بیان اینکه اکنون وضعیت دادگستری شهرستان در حد مطلوبی است، گفت: دردادگستری سمیرم، شعبه بحرانی نداریم و تمام شعبه های حل اختلاف آن در وضعیت عادی است.

رییس سابق دادگستری شهرستان سمیرم با بیان اینکه شوراهای حل اخلاف نقش تعین کننده ای در رسیدگی به پرونده ها ی قضایی دارند، گفت: یکی از سیاست های قوه قضاییه ، توسعه و تقویت شوراهای حل اختلاف است .

وی افزود: بیش از ۵۰ درصد پروندهای قضایی در این شهرستان در شوراهای حل اختلاف بررسی و مختومه شده است .

وی با اشاره به تشکیل ۵۰ جلسه شورای حفاظت با حضور اعضای شورای تامین شهرستان گفت : در این تعداد جلسه ۱۷۰ مصوبه به تصویب رسید که بسیاری از این مصوبات از سوی استان تایید و برای اجرا در دیگر شهرستان های استان نیز ابلاغ شد.

رییس سابق دادگستری شهرستان سمیرم به سند دارد کردن اراضی دولتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: قبل از سال ۷۵ تنها ۵۷ هزارهکتار از اراضی ملی این شهرستان سند داشت ولی امروز بیش از ۱۷۸ هزار هکتار از اراضی این شهرستان سند دار شده اند.

وی خاطر نشان کرد: از وقوع جرم و مسدود کردن چاه های غیر مجاز از دیگر برنامه ها و الویت های این نهاد در شهرستان است.

  1. نانا ونک گفت:

    بهشون تبریک میگم….امیدوارم در کارشون موفق باشن

Go to TOP