با شعار نفی خشونت علیه تمام کودکان دنیا؛

جشنواره نهم کودک و نوجوان سمیرم برگزار می شود

دبیر جشنواره گفت: جشنواره کودک و نوجوان سمیرم امسال با شعار “نفی خشونت علیه تمام کودکان دنیا” از ۸ شهریور شروع به کار خواهد کرد.

محمد رضا داودی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا در سمیرم، اظهار کرد: نهمین جشنواره کودک و نوجوان سمیرم امسال از ۸ شهریور ماه کلید خواهد خورد.

وی با اشاره به افتتاح این جشنواره گفت: مراسم افتتاحیه این جشواره با حضور شخصیت های فرهنگی و مسئولان شهرستان روز شبنه ساعت ۴ عصر برگزار خواهد شد.

داودی بیان کرد: این جشنواره در راستای اهداف کانون سرای آفتاب برگزار خواهد شد تا در جهت ارتقا سطح فکری کودکان شهر، زمینه مناسب برای حضور کودکان در محیطی آرام فراهم شود.

وی گفت: با زمینه سازی مناسب برای حضور کودکان در محیطی آرام استعداد کودکان شناسایی و با راهنمایی سعی خواهیم کرد در جهت شکوفایی این استعداد ها به خانواده ها کمک کنیم.

داودی افزود: کلید برگزاری این جشنواره از یک ماه گذشته برای دریافت مجوز و نامه نگاری با ادارات آغاز شده و در فرصت ده روزه تا افتتاح جشنواره با حضور ۵۰ نفر از اعضا محیط فیزیکی این جشنواره در حال آماده سازی و تکمیل است.

وی گفت: در این جشنواره با ادارات و ارگان های مختلفی در تعامل بوده ایم که می توان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورا و شهرداری، میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان را به عنوان شاخص ترین آنان نام برد.

داودی افزود: جشنواره نهم با افزایش حدود دو برابری فضای فیزیکی و افزوده شدن دوباره غرفه سفال گری و گل بازی، تفکیک غرفه بازی فکری و فیزیکی، امسال غرفه میراث فرهنگی و گردشگری را در خود جای داده است.

وی گفت: با توجه به اتفاقات اخیر، شروع جشنواره نهم کودک سمیرم با شعار “نفی خشونت علیه تمام کودکان دنیا” و بدلیل موقعیت خاص سمیرم دارای رویکر گردشگری خواهد بود.

داودی بیان کرد: نهمین جشنواره کودک سمیرم از ۸ تا ۱۳ شهریور ماه در مکان شهرداری سمیرم برای حضور کودکان برپا خواهد بود.

وی افزود: جشنواره کودک سمیرم از لحاظ گستردگی، نیرو کار و مخاطب یکی از عظیم ترین رویداد های فرهنگی شهرستان است که خواستاریم مردم به این جوانان که بدون پشتوانه وارد این میدان شده اند اعتماد کنند.

Go to TOP