مسئول گروه رفتگران طبیعت سمیرم:

طبیعت امانت است نه میراث

مسئول گروه رفتگران طبیعت سمیرم گفت: طبیعت قبل از آنکه میراث ما باشد امانتی است که از گذشتگان برای تحویل به آیندگان به ما تحویل داده شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، ظهر امروز مراسم اولین سالگرد تشکیل گروه رفتگران طبیعت سمیرم همراه با اعضای افتخاری این گروه و تعدادی از اعضای شورای شهر سمیرم برگزار شد.

مهدی بهرامیان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: گروه رفتگران طبیعت برای ایجاد فرهنگ سازی حفاظت از طبیعت با حضور تعدادی از علاقمندان به محیط زیست سال گذشته پایه ریزی شد که پس از برنامه های متعدد امروز یکساله شد.

وی گفت: رفتگران طبیعت سمیرم بدون هیچ چشم داشتی در جهت حفظ طبیعت و محیط زیست در حال فعالیت است که امیدواریم در این زمینه مسئولان با همدلی و همکاری خوب ما را یاری کنند تا بتوانیم در حفظ این هدیه الهی کوشا باشیم.

بهرامیان تصریح کرد: طبیعت میراث ما نیست که اختیار کامل آن را داشته باشیم بلکه امانتی است که از گذشتگان تحویل گرفته ایم و اگر امانتدار خوبی باشیم باید با تمام زیبایی به آیندگان که فرزندان خود ما هستند تحویل دهیم تا آنان از این نعمت الهی برخوردار شوند.

وی گفت: علاوه بر حضور گروه ما در اماکن عمومی در جهت پاکسازی هدف گروه فرهنگ سازی حفظ محیط زیست است که در این راستا فعالیت های فرهنگی متفاوتی نیز انجام شده است.

بهرامیان با ابراز نگرانی از نابودی طبیعت گفت: اکنون وضعیت آبملخ سمیرم یک وضعیت بحرانی است که برای نجات آن تلاش های بسیاری انجام شده و امیدواریم با همکاری و تعامل بیشتر مسئولان و دلسوزان شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها و نجات این منطقه نمونه گردشگری باشیم.

وی افزود: نهادینه شدن فرهنگ حفظ طبیعت و میحط زیست باید از خانواده ها شروع شود و امیدواریم والدین در آموزش به فرزندان خود پیش قدم شوند تا شاهد رهایی محیط زیست از تخریب ها و زباله ها باشیم.

مسئول گروه رفتگران طبیعت سمیرم گفت: انداختن هر زباله در دامن محیط زیست قامت یک انسان را خم می کند و امیدواریم با توجه بیشتر مردم و گردشگران حق استفاده از این زیبایی ها را به همه بدهیم.

به گزارش سمنا، در پایان مراسم اولین سالروز گروه رفتگران طبیعت سمیرم تعدادی بوته گل رز در پارک دریاچه شهر سمیرم توسط اعضای این گروه کاشته شد.

Go to TOP