رئیس دانشگاه آزاد سمیرم در نشست خبری:

حذف کنکور باعث کاهش دانشجو دانشگاه های کوچک شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم گفت: حذف کنکور باعث شد دانشجویان بیشتر در دانشگاه آزاد مرکز استان یا نزدیک آن جذب شود و پس از حذف کنکور دانشجویان دانشگاه های کوچک کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، صبح امروز اولین نشست خبری هیأت رئیسه دانشگاه آزاد سمیرم با خبرنگاران شهرستان سمیرم برگزار شد.

افشاری روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم با تبریک هفته خبرنگار  اظهار کرد: حضور و فعالیت پررنگ خبرنگاران شهرستان سمیرم موجب آشکار شدن بیشتر زیبایی ها و مشکلات این شهرستان شده که نوید بخش پیشرفت و تعالی شهرستان می تواند باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدی سمیرم در این نشست خبری با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاری شغلی پراهمیت و با حساسیت ویژه است و با توجه نفوذ رسانه ها می توان گفت یک چشم مردم به رسانه ها می باشد.

احمد آقایی تصریح کرد: آنچه مشاهده می شود خبر و گزارش آماده است و شاید تلاش و زحمات خبرنگاران که در پشت صحنه آن قرار دارند به خوبی به چشم نیاید اما نباید فراموش کنیم که نقش خبرنگاران در پیشرفت و حل مشکلات شهرستان سمیرم بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: بسیاری از اتفاقات در شهرستان همگام با کشور انجام شده اما باید بدانیم تلاش کمی برای پیشرفت این شهرستان صورت گرفته و باید با تعامل با شبکه های سراسری و پیگیری و تکرار خبرها در حل مشکلات و پیشرفت شهرستان گام برداریم.

معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد سمیرم اظهار کرد: خبرنگاران صدای رسای جامعه و ندای حق طلبی بوده و نارسایی کل کشور را مبادله می کنند تا از مظلومیت اقشار ضعیف دفاع کنند.

علی حسین صالحی گفت: رسالت خبرنگار در راستای رسالت اولیا خدا است و با توجه به اینکه امروز شاهد جنگ رسانه ای بر علیه فرهنگ ها هستیم خبرنگاران سربازارن این جنگ می باشند که باید در دفاع از فرهنگ ارزشی و غنی ما در این میدان گام بردارند.

وی افزود: خبرنگاران برای تهیه اخبار خود دفاع از حق مظلومان و دفاع در میدان جنگ فرهنگی را در نظر بگیرند تا هر خبر و گزارش آنان در جهت دفاع از فرهنگ با ارزش دینی، ملی و انسانی باشد.

•    تعداد رشته و گروه تحصیلی این دانشگاه؟

معاونت آموزشی دانشگاه آزاد سمیرم گفت: این دانشگاه در حال حاضر ۱۳ رشته تحصیلی را داراست که ۱۱ رشته آن در ۴ گروه مکانیک، کامپیوتر، برق و معماری و شهرسازی فعال می باشد.

روح الله رشیدی افزود: این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی فعالیت می کره که با توجه به پیگیری های لازم مهرماه امسال در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرد.

وی گفت: ظرفیت جذب کارشناسی ارشد این دانشگاه در سال تحصیلی جدید ۸۰ نفر می باشد که هم اکنون ۵۳۰ نفر در اولویت های خود این رشته را انتخاب کرده اند و در مهرماه ثبت نام خواهند کرد.

وی از تمایل بالای دانشجویان در رشته برق و کامپوتر خبرداد و گفت: در رشته های انسانی شاهد درخواست دانشجویان و علاقمندان هستیم اما با توجه به سیاست های کلی دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون رفع این نیاز محقق نشده است.

•    تعداد دانشجویان و ضریب رشد جذب دانشجو در این دانشگاه؟

رئیس دانشگاه آزاد سمیرم گفت: از سال ۸۵ تا کنون بدلیل افزایش ظرفیت دانشگاه های دولتی و رشد دانشگاه هایی همچون پیام نور شاهد کاهش دانشجویان در دانشگاه های آزاد اسلامی بوده ایم.

وی با اشاره به هزینه جاری ماهیانه یک میلیارد ریالی دانشگاه آزاد سمیرم گفت: متاسفانه با کاهش نزدیک به ۵۰ درصدی دانشجویان این دانشگاه تعداد دانشجویان به ۵۲۰ نفر رسیده است.

•    دلیل کاهش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد سمیرم؟

احمد آقایی دلیل کاهش را حذف کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد و گفت: بدلیل حذف کنکور دانشجویان علاقمند به انتخاب و تحصیل در دانشگاه های مراکز استان و نزدیک به این مراکز می باشند که عامل باعث کاهش شدید دانشجویان این دانشگاه شده است.

•    همکاری شما به اداره آموزش و پرورش نمی تواند مشکلات جذب دانشجو را حل کند؟

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سمیرم اظهار کرد: در این زمینه گام های خوب و مستمری برداشته شد و با برنامه ریزی های انجام شده اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت که متاسفانه حذف کنکور دانشگاه آزاد اسلامی تمام برنامه ریزی ها را خنثی کرد.

وی گفت: باید بدانیم توسعه شهرستان با توسعه دانشگاه ها ممکن است و امیدواریم همه مسئولان با همکاری خوب با دانشگاه های شهرستان در این راه برای تعامل سازنده گام بردارند.

•    ساختمان کتابخانه که اولین موقوفه فرهنگی سمیرم بود در چه مرحله ای است؟

علی حسین صالحی بیان کرد: خانواده سامی در جهت انجام امور خیریه برای فرزند مرحومشان کمک ۲ میلیارد ریالی برای ساخت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم را انجام دادند.

وی گفت: با توجه به هزینه بالای ساخت ساختمان کتابخانه موافقت شده است تا ساختمان ۴ طبقه این دانشگاه با این موقوفه در حد اسکلت تکمیل شود که با توجه به پیشرفت ۲۰ درصدی این ساختمان امیدواریم  در آینده با تکمیل نهایی این ساختمان به نام فرزند این خانواده راه اندازی شود.

به گزارش سمنا، در پایان این این نشست خبری مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمیرم از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح تقدیر و هدایا قدر دانی کردند.

  1. با سلام
    به نظر بنده دانشگاههای کوچیک می بایست همون اوایل فکر الانو میکردن نه الان که کفگیرشون به ته دیگ خورده
    سپاس از توجه و اطلاع رسانی بهنگام تیم خبرنگاری شهرستان سمیرم

Go to TOP