مدیر جهاد کشاورزی سمیرم خبر داد؛

برداشت ۳۰۰۰۰ تن سیب گلاب از باغ های سمیرم

مدیر جهاد کشاورزی سمیرم گفت: امسال ۳۰ هزار تن سیب گلاب از باغ های شهرستان سمیرم برداشت خواهد شد.

همتعلی انصاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمیرم (سمنا)، اظهار کرد: برداشت سیب گلاب امسال نسبت به سال گذشته با افزایش حدود ۵۰ درصدی روبرو بوده و امسال شاهد برداشت ۳۰ هزار تن سیب گلاب از باغ های سمیرم خواهیم بود.

وی افزود: سال گذشته با توجه به سرمازدگی اکثر باغ های سمیرم شاهد کاهش شدید برداشت سیب بودیم و امسال با نسبت به سال گذشته و همچنین نسبت به آمار کل شاهد افزایش برداشت خواهیم بود.

انصاری گفت: عمده ارقام تولیدی سیب گلاب سمیرم از نوع اصفهان و کهنز می باشد که در نیمه دوم تیر ماه تا نیمه اول شهریور در چهار بخش دناکوه، مرکزی، پادنا و وردشت براشت می شود.

وی با اشاره به نوسانات قیمت سیب گلاب در بازار گفت: سیب گلاب در ابتدای برداشت با قیمت خوب در میادین و بازار به فروش می رسد و در پیک برداشت شاهد افت قیمت این محصول می باشیم و در پایان برداشت با توجه به کاهش موجودی بازار شاهد افزایش قیمت این محصول می باشیم.

انصاری گفت: برداشت سیب گلاب از باغ های سمیرم امسال از ۱۵ تیرماه آغاز شد که پیش بینی می شود بدلیل سردی بیشتر برخی مناطق شهرستان تا ۱۰ شهریور ادامه داشته باشد.

وی افزود: بهترین زمان فروش محصول سیب گلاب امسال سمیرم ۲۵ مرداد تا ۱۰ شهریور پیش بینی می شود زیرا در این زمان بدلیل کاهش مقدار برداشت و برداشت در مناطق خاص شهرستان بازار این محصول وضعیت بهتری خواهد داشت.

 1. بهرام گفت:

  کاش این باغداران نسبتا محترم کمی از این سیبهاشان به عنوان شکر به همسایه ها می دادند اما افسوس که همسایه ها وقتی سیبهای گندیده جلوی در گذاشته می شود (به عنوان اشغال )چشمشان به جمال سیب روشن می شود

 2. ایزدگشب گفت:

  سلام همکار گرامی روزت مبارک
  پس از گذشت هفته ها از لینک کردن آدرس پایگاه خبری وزین شما لکن هنوز جنابعالی اقدام به درج لینک پایگاه خبری امید نیوز خوزستان با آدرسwww.omidiyeh-news.ir ننموده اید امیدوارم این مهم را انجام دهید.
  لطفا در صورت تمایل به درج لینک به این شماره پیامک دهید و مطلع فرمایید. ممنون

 3. جانی که شتر بود به یک غاز خر قیمت واقعی ندارد ______کاش خمس و زکاتشون رو میدادن سیب دادن به همسایه پیشکششون.

  • سلام
   دوست عزیز خمس به درآمد و اون دسته از اموال بدون مصرف و استفاده تعلق میگیرد
   با این اوصاف اگه کشاورزی اینچنین درآمدی داشته باشه !
   گلایه از کشاورزی جایی نداره چون درآمد یکسال، باعث ذخیره درآمد واسه سال آتی که یا خودبه خود محصول مثمر ثمر نیست یا حوادث دیگه ازجمله سرمازدگی و یا خشکسالی میشود

 4. نانا ونک گفت:

  نام ونام خانوادگی اگه ی حرف خوب تو زندگیت زدی اینم همینه…….دمت گرم

Go to TOP