بسیج نیروهای دولتی و مردمی برای مهار حریق،

آتش به جان آب ملخ سمیرم افتاد

بخش زیادی از مراتع و باغ های اطراف منطقه نمونه گردشگری و طبیعتگاه آب ملخ سمیرم طعمه حریق شد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمیرم(سمنا) به  نقل از صاحب نیوز از سمیرم، حدود شش هزار انواع درخت مثمر منطقه در این آتش سوزی سوخته است.

رییس شورای بخش پادنای سمیرم با بیان اینکه کل محدوده حریق افزون بر ۱۵هکتار است اظهار کرد: آتش ابتدا در باغ های روستاییان آغاز و ۱۰هکتار باغ و مزرعه را فراگرفته و سپس به بخشی از مراتع نیز سرایت کرده است.

عبدالی ادامه داد: نزدیک به پنج هکتار از مراتع و عرصه های طبیعی منطقه آب ملخ نیز دچار آتش سوزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: باغ های گردو، بادام و انگور افراد محلی در محدوده ۱۰هکتاری حریق نابود شد.

رییس شورای اسلامی بخش پادنا و روستای خینه به کمک رسانی کارکنان اداره منابع طبیعی و محیط زیست برای مهار آتش اشاره کرد و گفت: عمده حجم خاموشی آتش به کمک نیروهای بومی و مردمی انجام شد.

عبدالی نبود ماشین و ایستگاه آتش نشانی در محدوده وسیع بخش پادنا را یادآور شد و اظهار کرد: فرماندار سابق سمیرم در اقدامی خودسرانه و غیرکارشناسی خودروی آتش نشانی این بخش را به بخش وردشت در شمال سمیرم منتقل کرد.

وی افزود: این خودرو به نام بخش پادنا پیگیری و سند خورده بود اما با کارشکنی فرماندار وقت این بخش از این امکان مهم بویژه در این شرایط بحرانی محروم شد.

وی گفت: یکی از اهالی بومی محل که برای کمک به مهار آتش در منطقه حضور داشت دچار آتش سوزی شده و بوسیله خودروی شخصی حاضران عازم بیمارستان سمیرم شد.

طبیعتگاه بکر و اعجاب انگیز آب ملخ در فاصله ۶۰کیلومتری جنوب غرب شهرستان سمیرم و ۲۴۰کیلومتری جنوب اصفهان در مرز این استان با استان های چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و برویراحمد قرار دارد.

Go to TOP