مسئول کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سمیرم خبر داد؛

چاپ شعر زخمی در نزدیکی روز قدس / “ایران ما گلخانه است چاپ” شد

مسئول کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سمیرم گفت: در نزدیکی روز قدس، شعر زخمی در کتاب ایران ما گلخانه است برای کودکان غزه و کودکان جنگ به چاپ رسید.

شکرالله امینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمیرم (سمنا)، اظهار کرد: هر کشوری وابسته به مردم بوده و کودکان هر کشور امید آن کشور و آینده سازان هر کشور می باشند.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری روی کودکان جامعه اطمینان و پشرفت جامعه را تضمین می کند و در این زمینه تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گرفته ام.

امینی گفت: زنده بودن کشور ایران با هویت ایرانی، اسلامی و انسانی بدلیل حفظ ارزش ها بوده و اگر مردم ما حافظ ارزش های خود نبودند شاید اکنون کشور ما نیز همانند عراق، افغانستان، سوریه و فلسطین دست به گریبان مشکلاتی بود که مشاهده می کنیم.

وی افزود: اتحاد و همدلی ما باید نگه دارنده هویت و ارزش های بالای جامعه ما باشد تا شاهد پویایی و زنده بودن فرهنگ خود در طول تمام زمان ها باشیم.

امینی با اشاره به چهار فصل بودن کشور ایران گفت: خداوند هر جایی دانه ای پاشیده و وقتی به کشور ما رسیده است دامن خود را پاشیده و تمام نعمت ها و ارزش ها را بر ما عرضه کرده که ما باید با حفظ آن سپاسگذار این نعمت بزرگ الهی باشیم.

وی با اشاره به چاپ کتاب جدید خود بیان کرد: کتاب ایران ما گلخانه است مجموعه کتاب شعر کودک و نوجوان است که در آن اشعاری برای کودکان ایران و دنیا سروده شده و شعر زخمی در قلب این کتاب شعری برای کودکان جنگ است.

امینی اظهار کرد: مقصر کشتار کودکان در غزه، عراق و سوریه کیست و چرایی کشتار کودکان بی گناه سوالی است که ذهن ها را به خود مشغول کرده است.

وی گفت: امام خمینی با نام گذاری روز قدس به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ارزش داد تا ما انسان ها در کنار عید فطر به فکر مشکلات مردم فلسطین نیز باشیم.

امینی اظهار کرد: شعر زخمی در کتاب ایران ما گلخانه است برای کودکان شلمچه ایران، غزه، عراق و سوریه سروده شده که این کودکان از رشد خود جای مانده و آواره کوچه ها و خرابه های جنگ شده اند.

iranma-amini

 

Go to TOP