رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم خبر داد؛

استقبال سمیرمی ها از نان سنتی

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم گفت: استقبال سمیرمی ها از نان سنتی موجب درخواست نانوایان صنعتی به پخت سنتی شده است.

اردشیر نوابی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمیرم (سمنا)، اظهار کرد: در شهرستان سمیرم افزون بر ۵۰ واحد نانوایی به در دو بخش پخت صنعتی و سنتی فعال می باشند.

وی بیان کرد: سیاست دولت به سوی پخت صنعتی بوده ولی با توجه به نسبت برابر تعداد نانوایی های صنعتی و سنتی و استقبال مردم از نان های سنتی این اداره شاهد مراجعه نانوایان صنعتی برای تغییر روش پخت می باشد.

نوابی افزود: ماهانه بیش از ۴۴۰ تن آرد بین نانوایی های شهرستان سمیرم جهت تامین و پخت نان مصرفی مردم توزیع می شود.

وی گفت: توزیع ۴۰ تن آرد مخصوص پخت خانگی، روستایی و عشایر نیز در دستور کار این اداره می باشد که با نظارت جدی جهت عدم توزیع آزاد و عدم توزیع در روستاهای دارای نانوایی فعال این مقدار آرد ماهانه توزیع می شود.

نوابی با اشاره به کیفیت بالای پخت نان در سمیرم تصریح کرد: طبق گزارشات شبکه بهداشت سمیرم در هیچ واحد نانوایی شهرستان از جوش شیرین و مواد غیر مجاز استفاده نمی شود.

وی با اشاره به تعداد بیش از حد نیاز واحد های نانوایی شهرستان سمیرم گفت: تا اطلاع ثانوی این اداره مجوز جدیدی جهت فعال نمودن واحد نانوایی صادر نخواهد کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم افزود: جهت جلوگیری از اجهاف در حقوق مصرف کننده بررسی و بازرسی بصورت مداوم در حال انجام است و همشهریان هرگونه نارضایتی را می توانند جهت بررسی به این اداره گزارش کنند.

Go to TOP