- سمیرم خبر - http://semiromkhabar.ir -

غرش بی پایان کامیون ها بر سر سمیرمی ها

یادداشت – پایگاه خبری سمیرم (سمنا) / آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.

امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تا کنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی سرافرازانه ای داشته باشد.

http://semna.ir/wp-content/uploads/2014/01/kamion-2.jpg

سمیرم که اکنون بیش از ۶۰ سال از شهر شدن آن می گذرد شهروندانی را در خود جای داده که متاسفانه بدلیل کم لطفی برخی مسئولان از کمترین حقوق خود نیز بی بهره بوده اند و نه تنها مشکلی را از مشکلاتشان کم نکرده بلکه گاها خود مشکلی برای آنان بوده اند.

سال هاست که چشم مردم به جنوب این شهر و کمربندی جنوبی آن دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند و پشت ترافیک هایی نمانند که بدلیل گیر افتادن کامیون ها در خیابان های باریک شهر بوجود آمده است.

kamion1

کامیون ها در سایه کم توجهی برخی مسئولان در شهر سال هاست که جولان می دهند و حتی با وجود کمربندی شمال شهر سمیرم در خیابان هایی که کامیون  ممنوع می باشد آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.

هر شب خانه هایی که در کنار سرابالایی ها قرار دارند صدای ناله کامیون ها و تریلی ها را تحمل می کنند، زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.

kamionha4

بی تفاوتی و بی توجهی برخی مسئولان در برابر حضور کامیون ها در جای جای این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته تا جایی که وقتی در جمعی این صحنه مشاهده می شود صدای پچ پچ هایی که نشان از ناراحتی آنان دارد بلند می شود.

کمربندی جنوبی که حتی پس از افتتاحی که حرفهایی پشت پرده داشت بارها تاریخ بازگشایی و راه اندازی داشته همچنان مسدود مانده حتی پیگیری های زیاد مردم، مسئولان و دلسوزان هم کار را بجایی نرسانده و کسی نمی داند گره کار چیست که پس از صرف این همه بودجه بیت المال کار بجایی نرسیده است.

هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب و تیرهای برق، تخریب خانه و مغازه شهروندان سمیرمی در کنار تهدید جان آنان، خبر شکستن پل تاریخی طالقانی هم واکنشی را در پی نداشت.

kamion-atash

انگار حتی با رخدادن حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش سمیرمی ها گذشته برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های شلوغ و شیب دار سمیرم با نقصی کوچک می توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن ممکن نباشد.

بدون شک شهروندان سمیرمی خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان بفکر آنان باشند زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.