یادداشت/

غرش بی پایان کامیون ها بر سر سمیرمی ها

حضور کامیون های غول پیکر در کنار بی توجهی مسئولان امنیت و آسایش را از شهروندان گرفته و انگار برخی منتظر فاجعه ای هستند تا برای این مشکل چاره اندیشی کنند.

یادداشت – پایگاه خبری سمیرم (سمنا) / آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.

امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تا کنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی سرافرازانه ای داشته باشد.

http://semna.ir/wp-content/uploads/2014/01/kamion-2.jpg

سمیرم که اکنون بیش از ۶۰ سال از شهر شدن آن می گذرد شهروندانی را در خود جای داده که متاسفانه بدلیل کم لطفی برخی مسئولان از کمترین حقوق خود نیز بی بهره بوده اند و نه تنها مشکلی را از مشکلاتشان کم نکرده بلکه گاها خود مشکلی برای آنان بوده اند.

سال هاست که چشم مردم به جنوب این شهر و کمربندی جنوبی آن دوخته شده تا دیگر شاهد غرش بی امان کامیون ها در شهر نباشند و پشت ترافیک هایی نمانند که بدلیل گیر افتادن کامیون ها در خیابان های باریک شهر بوجود آمده است.

kamion1

کامیون ها در سایه کم توجهی برخی مسئولان در شهر سال هاست که جولان می دهند و حتی با وجود کمربندی شمال شهر سمیرم در خیابان هایی که کامیون  ممنوع می باشد آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.

هر شب خانه هایی که در کنار سرابالایی ها قرار دارند صدای ناله کامیون ها و تریلی ها را تحمل می کنند، زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.

kamionha4

بی تفاوتی و بی توجهی برخی مسئولان در برابر حضور کامیون ها در جای جای این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته تا جایی که وقتی در جمعی این صحنه مشاهده می شود صدای پچ پچ هایی که نشان از ناراحتی آنان دارد بلند می شود.

کمربندی جنوبی که حتی پس از افتتاحی که حرفهایی پشت پرده داشت بارها تاریخ بازگشایی و راه اندازی داشته همچنان مسدود مانده حتی پیگیری های زیاد مردم، مسئولان و دلسوزان هم کار را بجایی نرسانده و کسی نمی داند گره کار چیست که پس از صرف این همه بودجه بیت المال کار بجایی نرسیده است.

هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب و تیرهای برق، تخریب خانه و مغازه شهروندان سمیرمی در کنار تهدید جان آنان، خبر شکستن پل تاریخی طالقانی هم واکنشی را در پی نداشت.

kamion-atash

انگار حتی با رخدادن حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش سمیرمی ها گذشته برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های شلوغ و شیب دار سمیرم با نقصی کوچک می توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن ممکن نباشد.

بدون شک شهروندان سمیرمی خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان بفکر آنان باشند زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.

 1. اخه دلم میخاد تریلیمو دم خونم پارک کنم خیابونم مال بابامه اصلا دلم میخاد فلکه ساعتو خلاف بپیچم به کسی هم ربطی نداره هیچ اتفاقی هم نمیوفته حالا شاید هفته ای هم یه بار یه ماشین یکیو بکشه .اینهمه ادم . زیاد خودتونو خسته نکنید تا بوده این بوده

 2. فاضل گفت:

  خدا بدادمون برسه چه شود
  اگه سمیرمی ها کاری بکنند که میره تو بوق و کرنا
  اما هر کار بسرشون میارند هیچی به هیچی
  سمیرمی ها خودتون ی کاری کنید که…

 3. ساناز گفت:

  سمنا ممنون حرف دل مردمو زدی اما امیدوارم این کارتون به نتیجه برسه و اتفاق خوبی در پیش داشته باشه
  واقعا کامیونا اعصاب خرد کن و دردسر هستند
  نمیدونم مسولا سمیرم زندگی نمیکنند اینارو ببینند

 4. عسل گفت:

  دمتون گرم واقعا حرفتون حسابه
  تو خیابون ما ک مث شاپور قدیم میمونه کاش مسولین زودتر یه اقدامی میکردند

 5. سید مهدی گفت:

  این تریلی ها خواب و خوراک نذاشتند برامون
  شب خوابمونو میگیرن، صبح درب پارکینگ مسدود میکنند و روزم رو اعصابمون میچرخن
  اما بندگان خدا مجبورا آخه پارکینگی ندارند و جایی نیست
  تازه مد شده تو عروسی ها هم ماشین عروس با بوقاشون همراهی میکنند

 6. احمد گفت:

  ممنون از سمنا هر چند دیر بود نکته دیگر در شهر موتوری های بدون چراغ عقب است که در سطح شهر به وفور دیده می شود اگر بگوی از ده تا ۷ تا چراغ عقب ندارن بیراه نرفته ای وجالب بی توجهی راهنمایی و رانندگی به این قضیه است اگر نمیتونن کلاه ایمنی را اجباری کنین لااقل این یکی را پیگیری کنین

 7. مینا صابری گفت:

  سمنا کامیونا هم مجبورن بیان تو شهر
  متاسفانه سمیرم مشکلات زیادی داره و هر کی میاد برا خوشنامی خودش کاری سطحی انجام میده
  سمیرم نیازمند کارهای زیر بنایی هست
  بقول معروف آدم گرسنه سرخاب سفیدآب برا چی میخواد؟

 8. سحر گفت:

  درود بر همشهریان عزیز
  متاسفانه از بابت امنیت جان و مال از دست ماشین بزرگها و موتور سوارها صفر هستش چون ماشینهای بزر گ نه قانونی هست که جلوگیری بشه از امدنشون داخل شهر ونه کسی که به فکر مردم باشه و موتور سوارها هم متاسفانه وقتی یک پیست نیست خیابان را جولانگاه خودشون قرار دادن در صورتی که با ساخت یک پیست هم جونای ما تفریح کردن و انرزی خود را تخلیه میکنن و منطقی تر رانندگی میکنن تو خیابونها هم با جون خودشون و عابرین پیاده بازی نمیکنن متاسفانه مسولین شهر ما زود فراموش میکنند حوادث تلخ تصادفات موتور سواران و همین طور حادثه سازی کامیون ها رو نمیدونم اگر یکی از این اتفاقات برای یکی از نزدیکترین اعضای خانواده خودشون هم می افتاد هم اینطور بی خیال میگذشتن…..و ایا اگر کسی بود شکایت به مقامات بالاتر میداد ایا انها هم جواب گو نبودن چرا یک شهرستان نباید امنیت داشته و نه قانون به قول دوست عزیزمون اگر یک خطای کوچک شده بود صداش تا مجلس میرفت چرا با این حوادث کسی کمی تکون به خودش نمیده نمیخوایم از خواب ناز بلند بشید ولی حداقل یه نیم خیز بشید چرا تا صحبت میشه میگید سمیرم کم فرهنگ هستن و نمیشه کار کرد ،نمونه که میارید پارک دلگر رو میگید همه چیزهای پارکش رو بردن چه چیز رو توجیه میکنید چرا با وجود این شهردار محترم همه چیز داخل شهر تا این قسمت که نسب کردن سر جایش هست چرا فکری به حال خیابانهای تنگ شهر نمیشه فکر میکنید اینده از تعداد ماشینها کم میشه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • محمود گفت:

   سحر خانم…همون شهردار محترم باید به فکر عریض نمودن خیابانها ومعابر باشه که ۵سال دیگه نمیشودپیاده هم در این خیابانها تردد کرد…اما همانطور که میدونید کار زیربنایی مانند عریض کردن خیابانها در دراز مدت جوابگو هست ولی شهرداری میخواهد کاری بکند که همین الان بازده عمومی داشته باشد(مثل پیاده رو سازی ولکه گیری آسفالت) وهمه عوام بگویند به به ..چرا که ۲سال دیگه کسی اسم این شهردار را هم نمیداندچرا که میره قهدریجون و فقط ما سمیرمیها مشکلاتمان ۲۰برابرشده…
   داد از دست این کارهای سلیقه ای…و ای داد از دست ما مردم زود باور وساده اندیش….

 9. هنا گفت:

  وای عروسی دخمل عمم ماشین بزرگ اوردن اینقد باحال بود که نگو از خندیدن تر تری خوردیم ولی ماشینشون هم ماشین بود مرسی سمنا جون تا بزرگترا کاری نکنند من هر چی بگم ماشینتون رو نیارید یا بیارید به من چه اصن من عاشخه ماشین بزرگم اونم از نوع اسکانیاش

 10. فرهاد گفت:

  خیلی بد…مسولیین

 11. بنده از پایتخت سمنا را دنبال میکنم مر حبا به اقا مهدی با این این متن زیبایش که در ان شعور و ادب و از همه مهمتر فرهنگ شهروندی نهفته است …. نرود میخ اهنی به کوتور

Go to TOP