همزمان با فصل امتحانات؛

فرهنگیان تنها سالن مطالعه را نمایشگاه عکس کردند

فرهنگیان هنرمند سمیرم همزمان با فصل امتحانات و دوران طلایی کنکور، نمایشگاه عکس، نقاشی و مینیاتور خود را در تنها سالن مطالعه سمیرم برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمیرم (سمنا)، در حالی که خرداد ماه فصل تلاش دانش آموزان و کنکوری هاست و شهر سمیرم تنها از یک سالن مطالعه عمومی بهره مند است، می توان به نقش موثر آن برای دانش آموزانی که برای امتحانات بدلیل مساعد نبودن فضای خانه مجبور به استفاده از آن است پی برد.

تنها سالن مطالعه شهر سمیرم که در مرکز و در قلب شلوغی و آلودگی های مختلف صوتی قرار دارد در کنار مشکلات زیاد فیزیکی و روشنایی از هدف خود دور شده و تنها یدک کش نام سالن مطالعه است و بیشتر یک سالن نمایشگاه به مناسبت های مختلف می باشد.

این سالن مطالعه که در کتابخانه عمومی سمیرم قرار دارد هم شامل طرح زوج و فرد شده و بدلیل اینکه تنها سالن مطالعه عمومی در شهر سمیرم می باشد، روز های زوج برای استفاده برادران و روز های فرد مختص استفاده خواهران می باشد.

آنچه جای تعجب دارد برپایی نمایشگاه عکس، نقاشی و مینیاتور توسط فرهنگیان هنرمند سمیرم است که همزمان با روزهای امتحانات و کنکور برگزار شده و همین برنامه تنها سالن مطالعه را از آنان گرفته است.

با توجه به شلوغی سالن مطالعه بدلیل حضور دانش آموزان در خرداد ماه برای امتحانات، جای تعجب دارد که چرا مسئولان کتابخانه عمومی و دیگر مسئولان مربوطه این سالن را به نمایشگاه عکس تبدیل کرده اند و کاربرد این سالن از مطالعه که هدف اصلی آن است به سوی دیگر در حرکت است.

آصفی یکی از این دانش آموزان با انتقاد از این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بدون هیچ مناسبت و ضرورتی برگزار شده و ما از فرهنگیان شهر انتظار داشتیم که در این فصل به کمک ما پشت کنکوری ها بیایند نه اینکه ما را از سالن بیرون کرده و نمایشگاه در آن برپا کنند.

وی افزود: اینجا تنها سالن مطالعه در شهر سمیرم می باشد و افرادی مثل من که در خانه خود نمی توانند با تمرکز کامل مطالعه کنند مجبور به استفاده از این سالن هستند و شاهدیم در این روز های طلایی و سرنوشت ساز برخی فرهنگیان شهر مشکلی را بر مشکلات ما افزودند.

این دانش آموز از وضعیت موجود کتابخانه گلایه کرد و گفت: ما با مشکلات فیزیکی، روشنایی، نظافتی و حتی روشنایی این سالن میسازیم اما اینکه تنها سالن مطالعه تبدیل به سالن نمایشگاهی شده و به هر مناسبتی مراجعه کنندگان آن بیرون می شوند تا در آن نمایشگاه برگزار شود جای سوال دارد.

به گزارش سمنا، نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی فرهنگیان هنرمند سمیرم از دوشنبه، ۵ خرداد ماه شروع شده و تا پایان ۱۲ خرداد ماه در سالن کتابخانه عمومی سمیرم ادامه دارد.

 1. واقعا جای تاسف دارد که تنها سالن مطالعه این شهر همیشه سالن نمایش هست
  کتابخانه شهر هم که مخزنی پر از خالی دارد و منابع جدید و خوبی ندارد و واقعا یکی از مهمترین مشکلات شهر ما همین است

 2. حسن آصفی گفت:

  باسلام:جای بسی خوشحالی است که بالاخره فرهنگیان سمیرم هم تکانی به خودشون دادند،کار خوبی انجام شده.کتاب را در منزل هم میشود خواند اما نمایشگاه به این باشکوهی را در خانه نمیشود بر گزار کرد.من اونجا بودم دیدم که این فرهنگبان عزیز .چگونه دو تا سطل زباله از سالن جمع آوری کردند . ایا بهتر نبود خبر برگزاری نمایشگاه را به اطلاع مردم میرسوندید؟

  • سمیرمی گفت:

   جناب آقای آصفی از شما بعیده این حرف
   منزل همه که مثل شما نیست و برخی مجبورند در سالن مطالعه درس بخوانند.
   کاربرد این سالن هم از نام او مشخص است پس کار اشتباه دوستتان را با تلاش بیهوده توجیح نکنید.
   این کار واقعا جای تاسف دارد

 3. عطیه ...! گفت:

  کار از ریشه خرابه ! این مکانی که شما ازش صحبت کردید فقط اسمش سالن مطالعه هست ! ب دلایلی که خودتونم ذکر کردید !
  و کتابخونه هم فقط اسمش کتابخونه هست چون به قول آقای افشاری قفسه هاش پر از خالیه !
  اما خب شاید شرایط خیلیا از این بدتر باشه و سالن مطالعه رو به خونشون ترجیح بدن ! مشکل از فرهنگیامون نیست ! مشکل از مسئولین است ! مسئولین کتابخانه باید حامی دانش آموزان و دوستان اهل مطالعه باشن , اونا نباید این اجازه رو میدادن !
  موفق باشید !

 4. ممدخان گفت:

  اجازه برپایی نمایشگاه در اینجا از ریشه خراب است و اینا تعدادی از فرهنگیان هستند که شاید نمایش عکسشونو به درس خوندن دانش آموزان ترجیح دادند و باید…
  واقعا جای تاسف داره

 5. pedram گفت:

  آخی عزیانم این باغبان از کی تا به تنهایی فرهنگیان حساب میشه

 6. پدرام جون نمیدانم دلم برای خودم بسوزد یا شما ؟معلومه از اون شاگرد تنبلای کلاس بودی هنوز تا۹ نمیتونی بشماری .باغبان بود وهشت نفر فرهنکی دیگه .آخی ،اینقدر عصبی بودی که چن تا کلمه وحروفا رو هم جاگذاشتی .دروغگو همیشه اینجوری بوده..

Go to TOP