شناسنامه‌ها ممهور به مهر زرین حضور می‌شوند

شناسنامه‌ها ممهور به مهر زرین حضور می‌شوندفرماندار سمیرم گفت: فردا یک هزار و ۳۵۶ نفر نوجوان سمیرمی شناسنامه‌های خود را برای نخستین‌بار به مهر زرین حضور می‌آرایند و با انگشتان رنگین خود مهر تأییدی بر دفاع از انقلاب خواهند زد.

به گزارش سمنا و به نقل از فارس،  حامد منیری تعداد واجدین شرایط اخذ رأی در این شهرستان را ۵۲ هزار و ۲۴۸ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۳۵۶ نفر برای نخستین‌بار مهر زرین انتخابات را بر صفحه شناسنامه خود رقم می‌زنند و شرکت در انتخابات را تجربه می‌کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت رأی اولی‌ها در انتخابات، خاطرنشان کرد: شرط سنی برای رأی‌دهندگان، ۱۸ سال تمام است، بنابراین متولدین ۲۴ خردادماه ۱۳۷۴ به قبل شرایط شرکت در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند.

فرماندار سمیرم، حضور رأی اولی‌ها را در انتخابات تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: مشارکت جوانان و نوجوانان به عنوان نسل جوان جامعه و آینده‌ساز کشور در این عرصه سیاسی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: حضور رأی اولی‌ها در انتخابات ۲۴خرداد به منزله یک جشن تکلیف سیاسی برای بیداری نظام است که به نوبه خود شور و نشاط  خاصی به انتخابات می‌بخشد.

منیری، مشارکت گسترده در انتخابات را وظیفه تک تک مردم عنوان و اضافه کرد: حضور حماسی ملت در انتخابات گامی بلند در راستای ناامیدی و یأس دشمنان انقلاب است و توطئه دشمنان را خنثی می‌کند.

به گزارش فارس، شهرستان سمیرم با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

Go to TOP